Top najlepszych akcesoriów szermierczych‍Jak w przypadku każdego sportu, sprzęt, którego używasz podczas szermierki jest prawie tak samo ważny jak twoje umiejętności. Jeśli chodzi o szermierkę, jest całkiem sporo kluczowych akcesoriów, których będziesz potrzebował, jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej ze swojego doświadczenia. Bez odpowiedniego sprzętu, możesz nie być w stanie wykonać na swoim najlepszym poziomie. Na szczęście dla każdego, kto chce być początkującym szermierzem, istnieje wiele wspaniałych akcesoriów do szermierki dostępnych na rynku. Spójrzmy na niektóre z najlepszych opcji, które są idealne dla doświadczenia tego finezyjnego sportu.

Maska i nakrycie głowy

Kiedy uprawiasz szermierkę, musisz bardzo dbać o swoje bezpieczeństwo. Sprzęt ochronny, taki jak maski szermiercze i nakrycia głowy, jest niezbędny, aby zapobiec poważnym obrażeniom podczas meczu szermierczego. Maska szermiercza chroni twarz i oczy zarówno przed bezpośrednimi, jak i pośrednimi dotknięciami z broni przeciwnika. Maska jest ściśle przymocowana do twarzy z "oddychającym" paskiem pod brodą. Maska szermiercza pochodzi z 2 stylów - jeden kawałek i dwa kawałki. Jednoczęściowe maski są najlepsze dla początkujących, ponieważ są one bardziej przystępne i wygodne. Jednak dwuczęściowe maski są bardziej ochronne i zapewniają lepszą widoczność. Nakrycie głowy jest niezbędne do ochrony przed ryzykiem wstrząsu i urazu głowy. Nakrycie głowy powinno zakrywać uszy i czoło, tak abyś był w pełni chroniony przed bezpośrednim uderzeniem w głowę. Z technicznego punktu widzenia, kombinacja maski i nakrycia głowy powinna zapewniać pełną ochronę głowy i twarzy.

Kurtka szermiercza

Kurtka szermiercza służy kilku ważnym funkcjom- Po pierwsze, pomoże zapobiec obrażeniom od broni szermierczej. Po drugie, ochroni Cię przed ukłuciem bronią przeciwnika. Po trzecie, pomoże zapobiec broni przeciwnika od "śledzenia" lub ślizgania się w dół ciała, jak oboje angażują się w działania szermiercze. Kurtka szermiercza jest zwykle wykonana z mocnego materiału syntetycznego. Upewnij się, że ma wysokiej jakości zamek błyskawiczny i zamknięcia. Powinna być dopasowana do ciała. Dobrze wykonana kurtka szermiercza będzie Ci służyć przez długi czas, więc zdobądź taką, która jest dobrej jakości. To się opłaci w dłuższej perspektywie.

Szorty szermiercze

Podobnie jak w przypadku kurtki szermierczej, większość ludzi nie będzie myśleć dużo o tym, co noszą na nogach podczas szermierki. Jednak w rzeczywistości jesteś zobowiązany do noszenia specjalnych szortów szermierczych podczas szermierki. Szorty szermiercze będą chronić nogi przed bronią przeciwnika. Będziesz także potrzebował dobrych szortów do ochrony przed sporadycznymi upadkami na pasie szermierczym. Dobra para szermierczych szortów będzie miała mocny syntetyczny lub nylonowy materiał, który jest odporny na strzępienie. Najlepsze spodenki szermiercze będą miały wbudowaną podszewkę, która jest zszyta z Kevlaru lub włókna syntetycznego. Kevlar lub włókno syntetyczne jest dobrym wyborem dla szermierki szorty, ponieważ opiera się spalanie, gdy jesteś uderzony przez przeciwnika broni. Musisz również uzyskać szorty szermiercze, które są wygodne i dobrze pasują.

Obuwie szermiercze

Jeśli chodzi o szermierkę, będziesz potrzebował specjalnego obuwia szermierczego. Dobra para butów szermierczych ochroni Twoje stopy przed sporadycznymi poślizgami i upadkami, które zdarzają się podczas szermierki. Chcesz parę butów do szermierki, które są dobrze wyściełane i mają bardzo głęboką piętę. Powinno się uzyskać parę butów szermierczych, które są dopasowane i mają dobrą przyczepność. Będziesz chciał dobrej trakcji na podeszwach butów, abyś mógł uzyskać silny chwyt na pasie szermierczym. Buty do szermierki mają także bardzo długą piętę, która chroni ścięgno Achillesa podczas szermierki.

Uchwyty do szermierki

Podczas szermierki musisz mieć silny uchwyt na swojej broni. Dobra para uchwytów szermierczych pomoże Ci utrzymać mocny chwyt na swojej broni. Jeśli broń wyślizguje się z ręki podczas walk szermierczych, może to być spowodowane złym uchwytem. Nie chcesz wysłać przeciwnika z równowagi, mając zły uchwyt.

Możesz rozwiązać problem posiadania słabego uchwytu przez uzyskanie dobrej pary uchwytów szermierczych. Powinieneś spróbować uzyskać parę uchwytów z specjalną funkcją antypoślizgową. Najlepsze uchwyty szermiercze będą odpowiednie zarówno dla leworęcznych jak i praworęcznych szermierzy.

Dla początkujących

Kiedy po raz pierwszy zaczynasz, możesz chcieć zacząć od mniej zaawansowanej broni szermierczej. Jedną z dobrych opcji dla początkującego jest epee. Epee jest bronią szermierczą używaną w szermierce olimpijskiej. Epee ma długie, cienkie ostrze, które jest w kształcie miecza. Możesz znaleźć szermiercze epees w wielu sklepach sportowych. Można je również znaleźć w Internecie. Epee jest dobrą bronią szermierczą dla początkujących, ponieważ jest łatwy w obsłudze. Epee jest również bezpieczny w użyciu, ponieważ ma tępy koniec. Nie musisz się martwić o zranienie przeciwnika z epee. Możesz także użyć epee do ćwiczenia przeciwko manekinowi szermierczemu.

Pora na przygodę

Jeśli chodzi o sprzęt do szermierki, chcesz się upewnić, że masz najlepszy możliwy sprzęt. Chcesz, aby twój sprzęt był dobrze wykonany i trwał długo. Chcesz także, aby był wygodny do noszenia, a jednocześnie oferował mnóstwo ochrony. Najlepszy sprzęt ogrodzenia będzie również pochodzić w przystępnej cenie. Na szczęście, istnieje wiele wspaniałych opcji sprzętu ogrodzenia dostępne na rynku. Kiedy kupujesz sprzęt do szermierki, nie kupujesz tylko kawałek sprzętu - kupujesz do nowego sportu!