Szermierka: Podstawy szermierki i korzyści z ćwiczeńJeśli szukasz zabawy, aktywności sportowej, która jednocześnie będzie wyzwaniem dla Twojego ciała i poprawi Twoją koordynację ręka-oko, szermierka jest doskonałą opcją. Tak się składa, że jest to jeden z najstarszych istniejących sportów. Szermierka sięga około XII wieku, kiedy to była głównie używana do treningu miecza w przygotowaniu do walki. Szermierka jest nadal powszechnie stosowana jako metoda szkolenia do walki dzisiaj - tylko nie z mieczami. Zamiast tego, nowoczesna szermierka obejmuje dwóch uczestników noszących sprzęt ochronny (maskę, kurtkę i rękawicę) podczas korzystania z folii lub epees (rapiery praktyczne). Pomyśl o tym jako o bardziej cywilizowanej wersji walki na miecze, która używa stępionych broni, aby uczestnicy mogli skupić się na technice, a nie na samozachowaniu.

Pare słów o szermierce

Szermierka (zwana również "swordingiem") to sport walki, który polega na tym, że dwóch zawodników walczy ze sobą za pomocą stępionych mieczy. Jest to sport olimpijski, który istnieje od co najmniej 12 wieku. Istnieją trzy główne rodzaje szermierki: Rodzaje szermierki można podzielić na takie, które są wykonywane z jedną osobą przeciwko przeciwnikowi i takie, które są wykonywane z dwoma osobami przeciwko sobie. Piła, épée i szabla to trzy rodzaje mieczy używanych we współczesnej szermierce. Celem każdego rodzaju szermierki jest zdobycie punktów poprzez dotknięcie przeciwnika czubkiem swojego miecza. W ten sposób nie ma znaczenia, jak silny jesteś lub jak dokładny jest twój cel podczas szermierki - wszystko zależy od techniki.

Dlaczego szermierka?

Jeśli kochasz ideę bycia rycerzem w lśniącej zbroi, ale nie lubisz tego całego, szermierka jest zdecydowanie dla ciebie. Szermierka to świetny sposób, aby uzyskać formę i poprawić koordynację ręka-oko. Szermierka to sport dla całego ciała, w którym pracują ramiona, rdzeń, plecy i nogi. Poprawia również swoją równowagę, zwinność i refleks. Szermierka jest świetna dla początkujących, ponieważ gra polega na formie. Jeśli robisz to dobrze, zmniejszasz szansę na kontuzję. Możesz również skupić się na poprawie techniki, a nie na wygranej. Nie możesz kontrolować, czy twój przeciwnik popełni błąd, czy nie.

Podstawy szermierki

Szermierka to sport, który wymaga nienagannej formy i dużo finezji. Celem każdego rodzaju szermierki jest zdobycie punktów poprzez dotknięcie przeciwnika czubkiem swojego miecza. Istnieją trzy główne rodzaje szermierki: Foil, épée i sabre.

  • Foil - Folia to miecz świetlny z przyciskiem na czubku. Jedynym sposobem, aby zostać trafionym przez foil jest trafienie w przycisk. Foil jest najczęściej używanym mieczem w zawodach.
  • Épée - Épée jest jedynym innym mieczem używanym w zawodach. Jest dłuższy, cięższy i ma większą gardę (część miecza, która zakrywa rękę).
  • Sabre - Sabre to miecz, który jest lekki i elastyczny. Posiada osłonę dzwonu i duże nylonowe pokrycie na rękojeści. Épée i sabre to miecze jednoręczne. Folia to miecz dwuręczny.

Korzyści z szermierki

  • Sprawność sercowo-naczyniowa - Szermierka to sport całego ciała, który włącza twoje ręce, nogi, rdzeń i plecy, więc jest to świetny sposób na poprawę sprawności sercowo-naczyniowej. Wymaga również dużo pracy stóp, co czyni go świetnym treningiem cardio.
  • Koordynacja ręka-oko - Nie tylko szermierka poprawia koordynację ręka-oko, ale także pracuje nad rdzeniem i górną częścią ciała, jak również.
  • Zdrowie psychiczne - Szermierka jest wszystko o technice, a nie brutalnej siły. To sprawia, że jest to bardzo psychiczny sport, który jest wielki dla zdrowia psychicznego.
  • Społeczne - Szermierka jest sportem zespołowym, który jest wykonywany w grupach. To sprawia, że jest to świetna działalność społeczna. Możesz również ogrodzić się z ludźmi w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności, więc jest to świetny wybór dla wszystkich typów ludzi.
  • Dobre dla wszystkich grup wiekowych - Nie musisz być młody i sprawny, aby zacząć szermierkę. To sport, który możesz uprawiać bez względu na wiek i poziom sprawności fizycznej.
  • Utrata wagi - Szermierka to świetny sposób na utratę wagi, ponieważ spala dużo kalorii.

Finezja klucz do sukcesu Jak zacząć?

Szermierka to intensywny sport i świetny sposób na utrzymanie formy. Jeśli chcesz zacząć od szermierki, możesz poszukać klubów w swojej okolicy. Kluby te będą miały cały potrzebny sprzęt, a także wykwalifikowanych instruktorów, którzy poprowadzą Cię przez ten proces. Możesz też spróbować swoich sił w drużynie w swojej szkole, jeśli ma ona klub szermierczy. Jeśli nie masz klubu szermierczego w pobliżu, możesz również spróbować szermierki online. Istnieje wiele stron internetowych, gdzie można zapisać się do wirtualnej szermierki. Czy robisz to dla sportu, samodoskonalenia lub do poznania nowych ludzi, szermierka jest doskonałym wyborem.