Akcesoria do szermierki, których potrzebujesz, aby dostać się do gry!‍Jak w przypadku każdego sportu, szermierka wymaga wielu akcesoriów, aby zacząć. Te elementy są często przeoczone lub pomijane, ponieważ wydają się być drobnymi szczegółami. Jednak te pozornie małe szczegóły mogą być w rzeczywistości różnica między rozpoczęciem szybciej lub dłużej, aby rozpocząć swój trening. Nie jest konieczne, aby mieć wszystkie te akcesoria od razu, a niektóre mogą być nawet zastąpione, jeśli jesteś na budżet, ale mamy skompilowane listę naszych najlepszych akcesoriów szermierczych, które pomogą Ci trafić w ziemię podczas uruchamiania szkolenia. Jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się więcej o zostaniu szermierzem sprawdź nasz blog na temat Jak być szermierzem.

Pielęgnacja maski i sprzętu

Na samym początku swojej drogi szermierczej, zakup nowej maski może wydawać się luksusowym zakupem. Jednak będzie to jedna z najlepszych inwestycji, jakie możesz zrobić dla swojej kariery szermierczej. Słabo dopasowana maska jest bardzo niewygodne do noszenia i może poważnie utrudniać zdolność do ogrodzenia skutecznie. Źle dopasowana maska może również powodować duży dyskomfort, a nawet doprowadzić do rozwoju przewlekłych bólów głowy lub migreny, jeśli noszone regularnie. To może spowodować, że niektóre szermierze uniknąć lub rzucić sport wszystkich razem, po prostu dlatego, że są w bólu podczas noszenia ich sprzętu. Maska i wszystkie inne urządzenia szermiercze powinny być utrzymywane z taką samą starannością jak każdy inny sprzęt sportowy. Utrzymanie jakości sprzętu szermierczego pomoże przedłużyć żywotność wszystkich akcesoriów szermierczych, jak również zachować bezpieczniejsze podczas treningu i zawodów.

Buty do szermierki

Chociaż buty szermiercze są technicznie opcjonalne, gorąco zalecamy noszenie butów szermierczych na wszystkich poziomach szermierki. Noszenie butów do szermierki, zwłaszcza bez odpowiedniego wsparcia, może prowadzić do wielu poważnych, a nawet długotrwałych urazów w obrębie stóp, kostek i kolan. Od zwichniętych kostek po złamania stresowe, długotrwałe obrażenia mogą być spowodowane przez niewłaściwe obuwie. Buty szermiercze zapewnią wsparcie, którego potrzebujesz, aby zachować zdrowie podczas szermierki. Powinny być dopasowane i mieć wzmocniony palec (z trzonem, jeśli jesteś na wysokim poziomie zawodów). Niektóre buty szermiercze zawierają również specjalną podeszwę, która odpycha wodę. Może to być pomocne w deszczowych i błotnistych warunkach. Buty szermiercze nie są przeznaczone do noszenia poza pasem szermierczym i nie powinny być używane do aktywności sportowej, takiej jak bieganie lub inne sporty.

Ochrona ciała i stóp

Koszulki i kurtki szermiercze są wykonane z różnych materiałów i mają różne wzory. Często zawierają dodatkową wyściółkę wzdłuż kołnierza i ramion, aby pomóc zminimalizować ryzyko obrażeń od ostrza przeciwnika. Ostrza mogą często uderzać w stopy podczas szermierki, niezależnie od tego, czy jest to celowe, czy nie. Najlepszym sposobem na uniknięcie obrażeń od uderzeń ostrzem jest noszenie butów szermierczych i/lub specjalnych ochraniaczy na stopy. Ochraniacze powinny być wykonane z grubego, wytrzymałego materiału, który pomoże zapobiec urazom stopy. Powinny być dobrze dopasowane, aby nie można było ich łatwo strącić.

Ostrze i rękojeść

Jakość ostrza i uchwytu może znacznie wpłynąć na twój styl szermierczy i ilość kontroli, jaką masz nad ostrzem. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa jakość ostrza i uchwytu, tym droższe będą. Inwestowanie w wysokiej jakości ostrze może być warte kosztów, jeśli planujesz uprawiać szermierkę konkurencyjnie Ostrza ogrodzenia są niezwykle ostre i powinny być traktowane z szacunkiem, na jaki zasługują. Ostrza ogrodzeniowe są dostępne w różnych stylach i rozmiarach. Istnieją ostrza dla wszystkich różnych rodzajów uchwytów i stylów ogrodzenia. Przed dokonaniem zakupu należy wypróbować kilka ostrzy, aby znaleźć to, które najlepiej leży w dłoni.

Zastosowanie

Nałożenie kalafonii na ostrze przed każdą walką zapewni lepszy chwyt na ostrzu przeciwnika i ułatwi kontrolę nad dwoma szermierczymi mieczami. Maska szermiercza powinna być traktowana z taką samą troską i szacunkiem, z jaką traktowałbyś swoje ostrza szermiercze. Choć może się to wydawać nieco przesadzone, traktowanie maski z roztworem czyszczącym i miękką szmatką może pomóc przedłużyć żywotność maski i zachować jej wygląd jak nowy. Po każdym treningu lub konkurencji, należy pamiętać, aby usunąć maskę i wytrzeć brud i zanieczyszczenia za pomocą miękkiej szmatki lub roztworu czyszczącego. Nie należy używać ostrych środków chemicznych, takich jak wybielacz lub amoniak, ponieważ mogą one zniszczyć materiały użyte do produkcji maski. Zamiast tego należy użyć produktu takiego jak płyn czyszczący Armor All, który jest bezpieczny dla plastiku i innych materiałów syntetycznych.

Inwestowanie w swój sprzęt szermierczy pomoże Ci pozostać bezpiecznym i zdrowym

Sprzęt do szermierki to ważna inwestycja, która na dłuższą metę pomoże Ci pozostać na dobrej drodze. Inwestowanie w sprzęt do szermierki pomoże Ci poprawić swoje umiejętności i szybciej się uczyć. Szermierka to sport, który wymaga dużo ruchu i zwinności, i nie jest możliwe, aby odnieść sukces bez odpowiedniego sprzętu. Czy jesteś początkującym lub doświadczonym szermierzem, ważne jest, aby utrzymać swój sprzęt w czystości i dobrym stanie.